Regn i Stockholm

maj 3, 2011

0_1.jpg

Idag har det regnat nästan hela dan. Jag har mest varit inne och skrivit med undantag för att lämna lite skor hos skomakaren. Mina favoritskor behövde sig en renovering och jag ska använda dem i helgen. Just nu läser jag min bok framför brasan. Det är spännande och kul. Visste ni att regn förresten är mitt favoritväder? Imorrn landar en god vän från USA. Blir nog en del schack närmsta dagarna.

Leave a Comment

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

5 Comments on “Regn i Stockholm

K-art / maj 4, 2011

Det var väl ingen större nyhet…
Det har väl mer eller mindre regnat över hela Europa…?

Svara

kingkawa.blogspot.com / maj 4, 2011

Det var väl ingen större nyhet…
Det har väl mer eller mindre regnat över hela Europa…?

Svara

Brain Seltzer / maj 4, 2011

Jag är imponerad av hur du lyckas hålla vd som ser ut att vara lite papper, ett paraply och din Samsungtelefon för att ta en bild….

Lycka till med schackspelet! Men inte behöver man väl åka hela vägen från USA för att spela schack? Det borde ni kunna göra on-line. Eller som Fleksnes när han var radioamatör och spelade eller snarare fuskade i schack med en annan radioamatör i staterna. Borde finnas på youtube, radioten+fleksnes borde ge den episoden!

Var det inte Orup som sjöng om hur det regnar i Stockholm? På Nya Guinea regnar det inte…

Svara

Latest posts

Latest comments

Archives

Categories