Marie Göranzon & A-M Corazza Bildt

november 12, 2013

Rosa Kokboken Marie Göranzon, Anna Benson, Anna Maria Corazza Bildt

Det är en hektisk period just nu. Massor att göra. Kul men intensivt. Jag träffade en alldeles underbar underbar människa igår i Marie Göranzon. Min nya idol! Hon är cool. Jag vill också vara sådan när jag är 71. Marie bakade kanelbullar i Rosa kokboken. Ett riktigt husmorsrecept som hon delar med sig och provsmakarna har aldrig ätit så goda bullar tidigare. Så bra betyg!

Idag så träffade jag en annan fantastisk kvinna i Anna Maria Corazza Bildt. Få är så drivande och engagerade som hon. Anna Maria är otrolig. Särskilt för matfrågorna. Vi lagade något mycket gott italienskt. Ni får ta del av alla recept sedan när boken släpps… Ni vet väl att alla pengar går till Cancerfonden och kampen mot cancer.

Rosa Kokboken Marie Göranzon, Anna Benson, Anna Maria Corazza BildtRosa Kokboken Marie Göranzon, Anna Benson, Anna Maria Corazza Bildt

v

Rosa Kokboken Marie Göranzon, Anna Benson, Anna Maria Corazza Bildt

Leave a Comment

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Latest posts

Latest comments

Archives

Categories